O nas

Dom Seniora "Zacisze"Dom seniora Zacisze

Misja


Dom seniora Zacisze to istniejący od 2002 r. obiekt oferujący osobom starszym całodobową pomoc opiekuńczą i medyczną. Naszą misją jest pomoc pensjonariuszom w jesieni ich życia, tak by ta była godna, radosna i pełna pogodnych dni. Z dala od miejskiego gwaru, w bliskim otoczeniu cudownej przyrody, w malutkiej, malowniczej tradycyjnej polskiej wsi, pełnej życzliwych ludzi i wsparcia duchowego (Kościół, cerkiew, duchowa opieka księdza, popa, Msze Święte, spowiedź - to dla zainteresowanych). W naszym domu opieki każdy pensjonariusz ma możliwość uprawiana własnego ogródka, rabaty kwiatowej, drzew. Chcemy, by jesień życia kojarzyła się z twórczą i kreatywną pracą, w rodzinnym gronie życzliwych sobie pensjonariuszy i personelu, który wie, czuje i rozumie.

Dla kogo?
Dom opieki Zacisze widok na ogród

Emeryci i renciści, osoby starsze, które dojdą do wniosku, że to już czas skorzystać z pomocy innych. Zacisze to także pielęgniarsko - opiekuńczy ośrodek opieki specjalistycznej, oferujący pomoc w opiece nad ciężkimi przypadkami (w tym pomocy paliatywnej). Nasz obiekt znajdujemy się w przepięknej podlaskiej miejscowości Ostra Góra 50, na malowniczym i ekologicznym Podlasiu, w gminie Korycin (jest to samo centrum województwa podlaskiego - obszar Zielonych Płuc Polski, 38,5 km od Białegostoku, na obrzeżach Puszczy Knyszyńskiej). Podlasie to kraina czystej przyrody o ogromnym potencjale zdrowotnym (sanatoria w Augustowie, Supraślu).

Co oferujemy?


Naszym podopiecznym oferujemy, w miarę potrzeby, specjalistyczną, całodobową pomoc paliatywną (zatrudniamy wyspecjalizowany personel  doświadczony w pracy z osobami przewlekle chorymi oraz z osobami z Alzheimerem).

Ośrodki opiekuńcze takie jak nasz nazywane są domami starców, choć my nie lubimy tej nazwy - dla nas nasi pensjonariusze to najbliższa rodzina, nasi codzienni towarzysze, z którymi dzielimy ich smutki i radości i dbamy o siebie nawzajem. Pomoc osobom starszym to służba, którą podejmujemy każdego dnia z radością, że możemy pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Zapraszamy do Ostrej Góry na Podlasiu do domu opieki oferującego kompleksową i całodobową opiekę seniora (w tym opiekę paliatywną) dla osób starszych oraz schorowanych.

Zacisze dom opieki wejście do budynku
Dom seniora widok front

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas, chętnie udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Zapraszamy też do obejrzenia galerii zdjęć, sprawdzenia oferty i innych stron.

Pracownicy Domu Opieki Zacisze, Ostra Góra 50.